Invictus, 2009 yılında çekilen Biyografik drama filmi. 1995 Rugby Dünya Şampiyonası boyunca Nelson Mandela’nın hayatını anlatmaktadır. Client Eastwood ‘un yönettiği filmde Morgan Freeman Güney Afrika Cumhuriyeti Başkanı, Matt Damon ise Rugby takımının kaptanını canlandırmıştır.

Film; Düşman ile oynamak ve Bir Ulusu Değiştiren Oyun eserinden esinlenmektedir.

Liderlik Bakış Açısı

Filmde, Nelson Mandela’nın, 6 Liderlik stilini nasıl ustalıkla kullandığı ve Afrika Rugby takımı ve kaptanı ve ekibi üzerinde nasıl etki bıraktığı açıklıkla gözlemlendiği etkileyici bir film.

The Damned United), 2009 yapımı Britanya dram filmi. Michael Sheen ile Jim Broadbent’in başrollerini paylaştığı film, David Peace’in çok satan kitaplar listesine giren ve gerçek bir olaydan esinlenerek yazılan The Damned Utd kitabından uyarlamıştır. Brian Clough’un Leeds United kulübünde teknik direktörlük yaptığı 44 günlük süreci geçmişe de dönüşlerle anlatan film.

Film, teknik direktörün ruh halini, futbol başkanlarının konumunu, takımların oyuncu tarzlarını ve daha nicesini masaya yatırarak sistemi incelerken futbol sahnelerinin fazlaca üzerinde durmamıştır.

Liderlik Bakış Açısı

Brian Clough ‘un Durumsal Liderlik Modeli içerisinde nasıl davranışlar sergilediği, Ego-Kibir ve Liderlik arasında nasıl bocaladığının ustaca işlendiği Durumsal Liderlik filmi.

Miracle, spor tarihinin gelmiş geçmiş en önemli anlarından biri olan, 1980 Olimpiyatlarında Amerikan buz hokeyi takımının gerçek hikayesini konu alıyor. Kurt Russell, Rusları kendi oyunlarında yenmek gibi imkansız bir düşün peşindeki kararlı ve dinamik koç Herb Brooks rolündeki performansıyla izleyenleri büyülüyor! 20 gençle çalışmalara başlayan Brooks, onlara daha önce hiç oynamadıkları gibi oynamasını öğretir ve imkansızın başarılabileceği inancını aşılar!

Liderlik Bakış Açısı

Takım olmak ve Takımın geçtiği aşamaları 6 Liderlik stili ustaca yöneten Herb Brooks’un gerçek hikayesi.

GOL filminde Santiago Munez yetenekli bir futbolcudur ve Los Angeles’ın varoş bölümünde yaşayan bir bahçıvan oğludur. Rüyası Profesyonel bir futbolcu olmaktır.

Eski Newcastle United oyuncusu tarafından fark edilmesi ile başlayan ve Newcastle United ile başlayan deneme süresi esnasında KOÇ, takım ve Takım oyuncuları arasındaki etkileşimi konu alır.

Liderlik Bakış Açısı

Santiago Munez ‘in yeni oyuncu olarak takım içinde yaşadığı zorluklar ve Takım ve Lider arasındaki ilişkilerin, 6 Liderlik stili ile harmanlandığı FIFA destekli olarak gerçek oyuncular ile çekilen futbol kokan bir film.